Jak dobrać idealny kolor podkładu.Dzisiaj post taki trochę przydatny a dla innych nie bo będzie dzisiaj o dobieraniu idealnego koloru podkładu.  

 

Powiem tylko na wstępnie, że kolorystyka w Polsce omija blade osoby do których niestety ja należę i nie każda firma trafia w mój kolor ;) 

Tutaj mam kilka rad : 

1. Spójrzcie w świetle dziennym na skórę nie tylko twarzy, ale także szyi, ramion i dekoltu (zdarza się, że szyja czy dekolt są o ton jaśniejsze od twarzy). 


2. Zobaczcie jaki jest odcień cery, czy występują zaczerwienienia, zasinienia lub wypryski. Bardzo często pojawiają się one na środku twarzy: w okolicach nosa, na brodzie. Jeśli dobierzemy podkład do tego fragmentu twarzy i nałożymy go na całą twarz, różnica pomiędzy twarzą a szyją będzie bardzo widoczna.

3. Najlepszym miejscem, na którym można sprawdzać kolor podkładu jest żuchwa (w okolicach ucha) i fragment szyi pod uchem i żuchwą. Ta metoda sprawdza się u większości kobiet. Jeśli w okolicach na żuchwie są zmiany trądzikowe, lepiej spojrzeć jedynie na fragment szyi pod uchem i żuchwą.

4. W przypadku ciemnej karnacji, środek twarzy jest zazwyczaj jaśniejszy niż jej obrzeża i szyja. Wtedy rozwiązaniem są dwa kolory podkładu - jaśniejszy na środku, ciemniejszy na jej obrzeżach.

5. Nie polecamy natomiast testowania podkładu na
wewnętrznej stronie nadgarstka czy na wierzchu dłoni - skóra w tych miejscach posiada zupełnie inny odcień niż na twarzy.

XOXO KAŚKA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz